eSuwalki.pl - Portal Informacyjny
  • Zaloguj
  • Dodaj ogłoszenie
  • Katalog firm

Szukaj


Suwalska Organizacja Turystyczna
esuwalki.pl » ogłoszenia-instytucje » Apel o 1% dla suwalskich organizacji pożytku publicznego
Apel o 1% dla suwalskich organizacji pożytku publicznego
   ostatnia aktualizacja 2012-04-03 16:05:14
Prezydent  Suwałk  Czesław Renkiewicz zwraca się z apelem do Mieszkańców Suwałk o przekazywanie 1% należnego podatku dochodowego za 2011 r.  na rzecz dowolnej suwalskiej organizacji pożytku publicznego. 
Prezydent  Suwałk  Czesław Renkiewicz zwraca się z apelem do Mieszkańców Suwałk o przekazywanie 1% należnego podatku dochodowego za 2011 r.  na rzecz dowolnej suwalskiej organizacji pożytku publicznego.

                               Szanowni  Suwalczanie

    Zwracam się do wszystkich mieszkańców Suwałk z prośbą o to, by przekazywali 1 % należnego podatku dochodowego za 2011 rok na rzecz dowolnej suwalskiej organizacji pożytku publicznego. Ich wykaz można znaleźć na internetowej stronie Urzędu Miejskiego: http://www.um.suwalki.pl/ w zakładce Nasze miasto - organizacje pozarządowe.

      Z tytułu rozliczenia podatkowego za 2011 rok podatnicy podatku dochodowego od  osób fizycznych i podatnicy tzw. podatku ryczałtowanego mogą wskazać w zeznaniu podatkowym organizację pożytku publicznego na rzecz, której zostanie przekazany 1% ich należnego podatku. Wystarczy  po wyliczeniu zobowiązania podatkowego za 2011 r. i w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisać nazwę i numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego organizacji na rzecz, której chcemy przekazać określoną kwotę do wysokości 1% należnego podatku. Resztę zrobi urząd skarbowy.

     Przy tak uproszczonej procedurze proszę o wsparcie  suwalskich organizacji pożytku publicznego, które prowadzą szereg  społecznie użytecznych działań na rzecz mieszkańców Suwałk w zakresie pomocy społecznej, ochrony zdrowia, edukacji, organizacji wypoczynku, sportu i kultury.  Bez tych działań życie suwalskiej wspólnoty lokalnej byłoby znacznie uboższe.

      Proszę pomóżmy sobie sami i przekażmy 1 % należnego podatku dochodowego  za 2011 rok na rzecz dowolnej suwalskiej organizacji pożytku publicznego. 
TAGI:

© 2011-2012 eSuwalki.pl
O SERWISIE
REKLAMA