eSuwalki.pl - Portal Informacyjny
  • Zaloguj
  • Dodaj ogłoszenie
  • Katalog firm

Szukaj


Suwalska Organizacja Turystyczna
esuwalki.pl » reportaże » Czy kampania Piękny Wschód wypromowała Suwalszczyznę?
Czy kampania Piękny Wschód wypromowała Suwalszczyznę?
wzk   ostatnia aktualizacja 2012-09-20 09:38:00
Wczoraj podsumowano działania promocyjne kampanii Piękny Wschód - Odkryj jak to blisko!  Wyniki raportu wykazały iż cała Polska Wschodnia kojarzona jest spontanicznie z przyrodą, sielskością oraz spokojem. Suwalszczyzna jako jeden z regionów promowanych w kampanii odnotowała wzrost rozpoznawalności i postrzegania jako atrakcyjna turystycznie. Jednakże nadal pozostaje najrzadziej wybieraną jako miejsce wypoczynku. 
Przykładowy baner-billboard- w mieście
Przykładowy baner-billboard- w mieście
Przykładowy baner-billboard- w mieście
Przykładowy baner-billboard- w mieście
Kampania multimedialna promująca tereny wschodniej Polski prowadzona była od lipca 2010 roku do lipca 2012 roku. Jej celem był wzrost zainteresowania ofertą turystyczną pięciu województw wschodniej Polski - warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Kampania pochłonęła ponad 22,5 mln złotych. Promocja odbywała się w internecie, TV, radio, prasie, na billboardach i na eventach. Kmapania była prowadzona głównie w Polsce. W czerwcu 2012 roku przeprowadzono kampanię outdoorową w Niemczech i na Ukrainie.

Z przeprowadzonych badań z kampanii wynika iż cała Polska Wschodnia kojarzona jest spontanicznie z przyrodą, sielskością oraz spokojem. Wiztówką Pięknego Wschodu stała się wielokulturowość i wschodnia gościnność.

Suwalszczyzna jest jednym z 7 regionów, który stał się bardziej rozpoznawalny. Odnotowano 8% wzrost rozpoznawalności, która w 2010 roku kształtowała się na poziomie 71%, obecnie zaś na poziomie 79%.

Jak mówi Raport z Badnia Kampanii Piękny Wschód przygotowany przez Instytut PBS na zlecenie POT:
"Suwalszczyzna po zakończeniu kampanii, jest istotnie częściej postrzegana jako region przyjazny/gościnny, różnorodny kulturowo, z dobrą gastronomią, dużym wyborem szlaków turystycznych oraz piękną przyrodą. Więcej badanych, niż w 2010 roku zgadza się, że na Suwalszczyźnie funkcjonuje dobra infrastruktura drogowa, a obszar charakteryzuje ciekawa baza agroturystyczna. Po zakończeniu promocji, znacznie więcej osób przyznaje, że region jest odpowiedni na różnego typu wyjazdy – począwszy od jednodniowych a skończywszy na wakacyjnych."

Suwalszczyzna w stosunku do 2010 rok - kiedy rozpoczęto kampanię promocyjną - jest postrzegana jako bezpieczna, wesoła ale i tajemnicza. Niestety nie została uznana przez badanych jako najbardziej atrakcyjna turystycznie. Z regionów Polski Wschodniej uznano za takie - Mazury, Bieszczady oraz Warmię. Suwalszczyzna otrzymała 69% ocen pozytywnych co i tak daje wzrost postrzegania atrakcyjności do roku 2010 o 17%.

Suwalszczyzna również pozostaje nadal najrzadziej wybieranym reginem na wyjazdy i odpoczynek. Ogółem odpoczywało u nas około 8% badanych - przy różnych rodzajach pobytów - jednodniowych, krótkookresowych oraz długookresowych (ponad 4 noclegi). Najczęściej odpwiedzanymi regionami Pięknego Wschodu były Mazury, Podkarpacie i Warmia.


Ogólne wnioski z przeprowadzonej kampanii są takie, iż Wizerunek naszego regionu jak i całego Wschodu Polski stał się bardziej wyrazisty i uległ umocnieniu. Wzrosły oceny atrakcyjności turystycznej, a skojarzenia respondentów z regionami kształowały się następująco: 66% kojarzyło nas z przyrodą i naturą, 37% z"Pięknym Wschodem"i Polską Wschodnią, 32% z wakacjami i urlopem, 15% z zabytkami i zwiedzaniem.

Co do korzyści związanych z promocją samej Suwalszczyzny można byłoby chcieć więcej. Jak zapewniają nas wszyscy wokół, rozwój naszego regionu jest i ma być związany z turystyką. Może więc należy poświęcić jeszcze trochę wysiłku i pieniędzy na wypromowanie Suwalszczyzny do odpowiedniego poziomu?

Źródła: 
Raport z badań - kampania Piękny Wschód, 
Prezentacja kampanii Piękny Wschód  - udostępnionych na stronie www. pot.gov.pl.
Skomentuj
Dodając komentarz akceptujesz regulamin
Pseudonim
Email
Tytuł
Treść
 
  *jeśli nie posiadasz jeszcze konta, komentarz zostanie wyświetlony po weryfikacji danych
(na podany wyżej adres email zostanie przesłana wiadomość)
Komentarze (0)

© 2011-2012 eSuwalki.pl
O SERWISIE
REKLAMA