eSuwalki.pl - Portal Informacyjny
  • Zaloguj
  • Dodaj ogłoszenie
  • Katalog firm

Szukaj


Suwalska Organizacja Turystyczna
esuwalki.pl » reportaże » W regionie nie najlepsze nastroje przed sezonem
W regionie nie najlepsze nastroje przed sezonem
wzk   ostatnia aktualizacja 2012-06-14 15:27:14
Firmy turystyczne na Suwalszczyźnie spodziewają się mniej turystów niż w ubiegłym roku, dlatego w większości nie podniosły w tym roku cen za swoje usługi.
Renata Zakrzewska z Suwalskiej Izby Rolniczo-Turystycznej w Suwałkach informuje, że oferujący kwatery sygnalizują w tym roku mniejsze zainteresowanie noclegami i w związku z tym nie podniosą cen za usługi turystyczne.

- Jest dużo mniej zapytań, maili, telefonów. Właściciele kwater są trochę zaniepokojeni. Jednak wielu z nich ma swoich stałych klientów, więc wierzą, że nie będzie tak źle, jak się zapowiada - dodaje Zakrzewska.

Hanna Borys-Maluchnik z biura podróży w Suwałkach mówi, że kwatery na Suwalszczyźnie są dość drogie, droższe niż w innych regionach turystycznych i - według niej - w tym roku może to mieć duże znaczenie na frekwencję w pensjonatach i w kwaterach agroturystycznych.

Na Suwalszczyźnie można znaleźć nocleg za 25-30 zł, ale oferty o wyższym standardzie - to już koszt 60-70 zł za osobę.

Właścicielka biura podróży w Augustowie Elżbieta Kamińska zwraca uwagę, że mniejszym zainteresowaniem niż wcześniej cieszą się wycieczki na Litwę, do Wilna czy Trok. 
- Ceny minimalnie - o 10 procent podnieśliśmy, bo drogie jest paliwo, waluta nasza słabnie, ale za to dbamy o jakość tych wycieczek - dodaje Kamińska. Według niej, małe zainteresowanie wycieczkami jest spowodowane informacjami w mediach, dotyczącymi traktowania Polaków na Litwie.

W tym roku nie ma w ogóle zainteresowania wycieczkami do innych krajów bałtyckich i Sankt Petersburga.

Cen nie podnoszą także Żegluga Augustowska i Wigierska Kolej Wąskotorowa. Podróż statkiem Kameduła po jeziorze Wigry również nie będzie droższa. Na tym samym poziomie pozostają także ceny w wypożyczalniach sprzętu wodnego i ceny pól namiotowych.

© 2011-2012 eSuwalki.pl
O SERWISIE
REKLAMA