eSuwalki.pl - Portal Informacyjny
 • Zaloguj
 • Dodaj ogłoszenie
 • Katalog firm

Szukaj


Suwalska Organizacja Turystyczna
esuwalki.pl » uroda-i-styl » Cudowna jagoda?
Cudowna jagoda?
wzk   ostatnia aktualizacja 2012-07-18 07:33:01
Od pewnego czasu osoby szukające skutecznych środków wspomagających odchudzanie, mogą natknąć się na produkty zawierające owoc brazylijskiej dżungli – Acai Berry. Czy faktycznie jest to cudowna jagoda – panaceum na każdą otyłość a nawet raka? Sprawdźmy.
Acai Berry to czarno-fioletowa niewielka jagoda (25 mm), zbierana z palm brazylijskich w dorzeczu rzeki Amazonki w Brazylii. Palmy owocują dwa razy do roku. Z powodu dużej zawartości tłuszczu, owoce Acai ulegają szybkiemu psuciu.  W swojej ojczyźnie jagoda wykorzystywana jest od lat. Głównie jako podstawowy pokarm tubylczych plemion.  Spożywana jest pod różnymi postaciami – z mięsem, krewetkami, rybami itp. Smak owocu jagody Acai przypomina dzikie jagody połączone z czekoladą. Jej spożycie jest rekomendowane i zalecane przez lokalne władze. Rodziców zachęca się aby owoce podawali swoim dzieciom już od 6 miesiąca życia.

Jagodę Acai dla całego świata „odkryła” Oprah Winfrey, która w lutym 2008 roku w swoim programie poruszyła temat zdrowotnych właściwości owocu. Po programie opublikowała na swojej stronie internetowej listę Top 10 produktów żywnościowych, dając pierwsze miejsce jagodzie brazylijskiej. To wywołało bum na Acai Berry. Jej eksport  z Brazylii wzrósł o ponad połowę. Wzrosła również jej cena, a przecież owoc ten stanowi aż 40 procent wszystkich posiłków jakie spożywają mieszkańcy regionu, w którym rośnie jagoda.

W jej skład wchodzą antyoksydanty, fitosterole, aminokwasy (18), nienasycone kwasy tłuszczowe (29), błonnik oraz cała gama pierwiastków śladowych (21) i witamin(B, C, E). Każdy ze składników ma zbawienny wpływ na nasze funkcje życiowe. Dlatego Acai Berry naprawdę zasługuje na miano panaceum. 

Jagoda Acai posiada 100 razy więcej antyoksydantów od zielonej herbaty  i jak podają źródła 30 razy więcej od czerwonego wina. Wskaźnik ORAC (zdolność pochłaniania wolnych rodników) dla 100 gramów zamrożonych suszonych owoców Acai wynosi 102 700 jednostek.  Są to wręcz niewiarygodne liczby, biorąc pod uwagę, iż większość populacji konsumuje mniej niż 1000 jednostek ORAC na dobę.
"Chociaż istnieje wiele rodzajów raka, tym, co je wszystkie łączy, są wolne rodniki, które przyczyniają się w znacznym stopniu do powstania chorób nowotworowych. Bardzo ważny jest fakt, że antyoksydanty są skuteczne zarówno w zapobieganiu, jak i leczeniu raka.” (źródło: „Super Antyoksydanty” James F. Balch)

Jakie jest działanie Acai Berry na nasz organizm?
 • przyśpiesza metabolizm,
 • przyczynia się do poprawy kondycji skóry, włosów i paznokci
 • poprawia zdolności regeneracyjne po wysiłku
 • spowalnia starzenie
 • poprawia przemianę materii
 • usprawnia procesy oczyszczania organizmu z toksyn i złogów
 • wspomaga walkę ze stresem
 • poprawia kondycję tkanek
 • uzupełnia dietę przeciwko osteoporozie
 • zapobiega chorobom sercowo-naczyniowym
 • redukuje poziom złego cholesterolu
 • zmniejsza apetyt

Ciekawostka. Angelina Jolie używała Acai Berry, aby schudnąć po urodzeniu bliźniaków – co tu dużo mówić – skutecznie.

Na naszym rynku dostępnych jest kilka środków zawierających jagody Acai. Są to soki, proszek oraz tabletki. Tabletki /kapsułki są również często wzbogacone innymi substancjami wspomagającymi odchudzanie. Trudno powiedzieć, który z nich jest najlepszy. Na pewno należy kierować się zdrowym rozsądkiem i nie kupować „tanich” z nie sprawdzonych źródeł. Najlepiej poradzić się lekarza lub farmaceuty.Życzymy zdrowia!

[wzk]
TAGI: odchudzanie,

© 2011-2012 eSuwalki.pl
O SERWISIE
REKLAMA

FIRMY W SUWAŁKACH

Wydawca: Interaktywna Agencja Reklamowa ONAVI, Suwałki, ul. Utrata 2c lok.27, TEL. 605 761 933
eSuwalki - Portal Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.